Yönetim Kurulu Başkanımız Şükrü Bozluolçay Yılın Girişimcisi Seçildi

Dünyanın önde gelen uluslararası denetim ve danışmanlık şirketlerinden Ernst & Young’ın 1986 yılında ABD’de başlattığı ve şu anda 50 ülkede düzenlenmekte olan “Yılın Girişimcisi” yarışmasının Türkiye ayağı sonuçlandı. 13 Şubat’ta yapılan jüri toplantısının ardından, birçok aday arasından son beşe kalan finalistlerden biri olarak Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Şükrü Bozluolçay 21 Şubat’ta “Yılın Girişimcisi” seçilerek Monte Carlo’daki dünya finalinde, Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı. İş yaşamında başarılara imza atan girişimcileri ödüllendirmek ve dünya çapında girişimcilik ruhunu teşvik etmek için düzenlenen “Yılın Girişimcisi” yarışması, girişimcilik konusunda dünyanın en prestijli iş dünyası ödül programı olarak kabul ediliyor. Medya, akademi ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan jüri, finalistlerde, girişimcilik ruhu, stratejik bakış açısı, sosyal ve kültürel etki, finansal performans, saygınlık ve yenilikçi anlayış gibi kriterleri değerlendirerek iş hayatının 24. yılında Yönetim Kurulu Başkanımız’ın başarılarını taçlandırdı.

Hürriyet Gazetesi ve CNNTürk'ün de ana sponsor olduğu 2013'ün girişimcisi ödülünü Sayın Bozluolçay’a Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner verdi. Çırağan Sarayı'nda gerçekleşen ve Türkiye’de 8'incisi düzenlenen yılın girişimcisi ödül törenine, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin ile çok sayıda davetli katıldı.

Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner’in başkanlık yaptığı jüride, CNN TÜRK Genel Müdürü Barış Tünay, Çelebi Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Çelebioğlu, Çelebi Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Canan Çelebioğlu, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eser Borak, Okan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özer Ertuna, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Bayazıt Danışmanlık Kurucusu Tayfun Bayazıt ve Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan yer aldı.

13 Şubat’ta yapılan jüri toplantısında ön elemeyi geçerek son beşe kalan diğer dört finalist Arzum Elektrikli Ev Aletleri San ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Murat Kolbaşı, Tiryaki Agro Gıda San. Tic. A.Ş. Genel Müdürü Süleyman Tiryakioğlu, Erbak-Uludağ İçecek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hakkı Erbak, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ömer Kızıl ve EBebek Genel Müdürü Halil Erdoğmuş olmuştu. Bir önceki “World Entrepreneur Of The Year – Dünya Yılın Girişimcisi" yarışmasında Türkiye’yi Çelebi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Can Çelebioğlu ile Yönetim Kurulu Başkan Vekili Canan Çelebioğlu temsil etmişti.

Başkanımız Şükrü Bozluolçay ödülünü kabul ederken gerçekleştirdiği konuşmasında Türk insanının nüvesinde girişimcilik ruhunun bulunduğuna inandığını, bu tip yarışmalar ile teşvik edilmesini çok değerli bulduğunu, bu başarının bir ekip oyunu olduğunu unutmamak gerektiğini, ödülün her ne kadar şahıs adına verilmiş olsa bile, esas ödüllendirilenlerin arkasındaki başarılı-güvenilir yöneticiler olduğu belirterek Bozlu ekiplerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Sayın Şükrü Bozluolçay’ı başarısından dolayı tebrik ediyor, 6-9 Haziran tarihleri arasında Monte Carlo’da düzenlenecek olan World Entrepreneur of the Year - Dünya Yılın Girişimcisi yarışmasında ülkemizi başarı ile temsil etmesini diliyoruz.

Tüm Haberlere Git